Hlavní sponzori: Mesto Turčianske Teplice SLOV-MATIC s.r.o. Synot Tip a.s.
Granty poskytli: Nadácia Slovenskej sporiteľne Nadácia Pontis
Partner stránky: QUICK SPORT
Technologický partner: ONDRÚŠ SOFTWARE s. r. o.
Mediálny partner: Rádio Rebeca
Dynamo na: ŠK Dynamo Diviaky na Facebook ŠK Dynamo Diviaky na YouTube ŠK Dynamo Diviaky na Futbalnet ŠK Dynamo Diviaky na Twitter


Reštaurácia Novstav - stravovanie


>>> MLÁDEŽ <<<

ZVYŠOK - Zaujímavosti

Odchovanec Dynama Diviaky Dušan Zelezník bol v roku 1975 nominovaný do výberu Slovenska do 18 rokov.

Za výber odohral tri zápasy v Hlohovci, Žiari nad Hronom a Žiline. Spoluhráčmi mu boli ligisti hrajúci vo veľkých mestských kluboch (Trnava, Žilina atď.), ktorí nemali ani len tušenie kde sa Diviaky nachádzajú.

Dušan v zápasoch obstál dobre a bol nominovaný aj do výberu Československa. Za ten bohužiaľ kvôli operácii slepého čreva nenastúpil a jeho reprezentačná kariéra nepokračovala.
Posledný zápas s veľkým mužstvom odohralo Dynamo Diviaky počas prípravy v januári roku 2002. Na domácej pôde podľahlo MŠK SCP Ružomberok 0:5 (0:4). Góly strelili Števko 3, Šafranko a Labaška.

Zápas rozhodoval Koša a videlo ho 100 divákov. Dynamo Diviaky bolo v tom čase účastníkom IV. ligy.
Asistentom medzinárodne uznávaného rozhodcu Ľuboša Micheľa bol dlhé roky Martin Balko, ktorý je kmeňovým rozhodcom Dynama Diviaky.

Martin Balko sa účastnil prestížnych medzinárodných podujatí ako je liga majstrov, majstrovstvá Európy a majstrovstvá sveta. Vrcholom Martina Balka bol finálový zápas ligy majstrov v sezóne 2007/2008 keď proti sebe nastúpili Manchester United a FC Chelsea.
Tri kusy fan šálov Dynama Diviaky boli zaslané aj zberateľom do ďalekého Ruska. Sprostredkovateľom bol Peter Mráz z Trnavy. Šály boli zaslané na adresu zberateľa Кожевников Константин.
V roku 2012 sa na pozvanie Dynama Diviaky zúčastnili jubilejného 15. ročníka žiackeho turnaja Memoriálu Ľudovíta Hojného osobnosti slovenského športu páni
  • Karol Polák - legendárny komentátor, ktorý komentoval celý rad prenosov z olympijských hier, majstrovstiev sveta, majstrovstiev Európy a podobne
a
  • Jozef Adamec - bývalý futbalista a tréner, ktorý je držiteľom striebornej medaily z MS 1962, sedemnásobný majster Česko-Slovenska, štvornásobný kráľ ligových strelcov a reprezentačný tréner

Karol Polák a Jozef Adamec

Penaltový rozstrel vo finále memoriálu komentovaný Karolom Polákom. V pozadí hlas Jozefa Adamca.
Najstarším hráčom Dynama, ktorý nastúpil na súťažné stretnutie bol vo veku 64 rokov, 7 mesiacov a 13 dní František Daňo. Stalo sa tak 23.6.2013 v poslednom zápase majstrovskej sezóny proti Necpalom. Odohral posledných 10 minút zápasu I. QUICK triedy a oficiálne sa tak rozlúčil s futbalovými trávnikmi.

Zo strany realizačného tímu mužov to bolo gesto poďakovania za jeho podporu a prácu pri mužstve.

Pri Ferkovej registrácii si sekretár Turčianskeho futbalového zväzu Eduard Maňúr overoval či nedošlo k omylu a registrácia je myslená vážne.
V 80-tych rokoch 20. storočia proti sebe pravidelne nastupovali za Dynamo Diviaky Jozef Turčány a za Palúdzku Peter Kokavec.

Podobná situácia sa opakovala o pár desaťročí neskôr keď 29.9.2013 proti sebe nastúpili ich synovia Peter Turčány a Peter Kokavec. Dynamo remizovalo s Palúdzkou 1:1 a náhoda alebo osud chceli aby za domácich strelil gól Peter Turčány a za hostí Peter Kokavec.
Od sezóny 2009/2010 sa začali v rôznych obmenách objavovať v kádri mužov bratské dvojice a dokonca trojice ako bratia

  • Andrej a Dárius Hrivnák
  • Jozef a Pavol Koleno
  • Ján a Milan Koleno
  • Michal a Štefan Kviatkovský
  • Miroslav a Peter Šefraník
  • Jakub a Matej Tkaczyk
  • Ján, Matej a Radoslav UrsínyNajvyšší počet gólov v súťažnom stretnutí v kategórii mužov zaznamenal Ján Kapalka. Stalo sa tak v sezóne 1981/1982 v poslednom domácom zápase. Jeden z najväčších talentov diviackeho futbalu strelil Kláštoru pod Znievom 7 gólov.

V kategórii dorastu mal nasledovníka Dáriusa Hrivnáka, ktorý v sezóne 2009/2010 strelil Hornej Štubni 14 gólov. Dynamo vyhralo 26:0. Bohužiaľ tento výsledok neostal v platnosti a zápas bol kontumovaný v prospech Hornej Štubne pretože došlo k zámene registračných preukazov bratov Wahlandtovcov.
V júni 2011 organizovala brankárska škola JUST 4 KEEPERS tréning s bývalými brankármi z Premier League.

Tréning sa uskutočnil v tréningovom centre MŠK Žilina v Žiline - Závodí a viedli ho Ian Pledger, Jason Pearcey a Neil Cutler.

Za Dynamo sa tréningu zúčastnili Andrej Hrivnák, Matej Ursíny a Matej Jurášek.

Brankársky tréning
V sezóne 2004/2005 hralo Dynamo V. ligu. Po jesennej časti skončilo na poslednom mieste s bilanciou 1 výhra, 1 remíza, 11 prehier a pasívnym skóre 6:36.

O 10 rokov neskôr v sezóne 2014/2015 hrá Dynamo opäť V. ligu s tým rozdielom, že sa situácia obrátila. Dynamo je po jesennej časti na prvom mieste s presne opačnou bilanciou 11 výhier 1 remíza a 1 prehra a aktívnym skóre 32:14.

V aktuálnom kádri, ktorý zažil toho času boj o záchranu a neskôr boj o postup je len jeden hráč Tomáš "TOTTI" Klein.