Hlavní sponzori: Mesto Turčianske Teplice SLOV-MATIC s.r.o. Synot Tip a.s.
Granty poskytli: Nadácia Slovenskej sporiteľne Nadácia Pontis
Partner stránky: QUICK SPORT
Technologický partner: ONDRÚŠ SOFTWARE s. r. o.
Mediálny partner: Rádio Rebeca
Dynamo na: ŠK Dynamo Diviaky na Facebook ŠK Dynamo Diviaky na YouTube ŠK Dynamo Diviaky na Futbalnet ŠK Dynamo Diviaky na Twitter


Peter Veterník Preprava - taxislužba, preprava osôb Slovensko - Švajčiarsko


>>> MLÁDEŽ <<<

HISTÓRIA - Volejbal

Zo spomienok J. Petráša, Ľ. Červeňa, Ľ. Šagáta a iných zostavili v roku 1974 R. Šefraník, M. Červeň, J. Rišian, V. Korbeľ.


Začiatky tohto športového odvetvia sa datujú po oslobodení a to rokom 1946 - 1947. Miestni mládežníci si vybudovali volejbalové ihrisko na priestranstve, kde je dnes postavená Základná škola.

Tu každý večer sa striedali mladší a starší, ktorí mali záujem o tento šport. Zprvu to boli študenti a to: Dušan Šarlina, Vilo Šarlina, Michal Šarlina, Bohuslav Böhm, Stanislav Chvojka, Jozef Gregor a ďalší. Postupne sa rady záujemcov rozširujú a vytvárajú sa dve mužstvá, ktoré proti sebe trénujú hrajú priateľské zápasy. Do súťaže sa oddiel neprihlásil, nakoľko po prázdninách sa študenti rozchádzajú na vysoké školy.

Výstavbou novej ZDŠ sa zaberá priestor volejbalového ihriska. Záujemci a mládež si budujú nové ihrisko v Pánskej záhrade pri ŠM, ktoré je už dokonalé a splňa potreby pre regulárnu súťaž.

V roku 1964 sa oddiel prihlasuje do okresnej súťaže, kde boli zaradené tieto mužstvá: Sučany, Turany, Veľký Čepčín, 11-ročka Martin, Neografia Martin, Stoličková Martin, Príbovce, Bystrička. V oddieli sa vtedy vystriedali nasledovní hráči: Ing. Miroslav Fabián, ako kapitán mužstva, Milan Cvik, Ondrej Najšel, Ladislav Pikla, Ján Mažáry, Milan Novosedliak, Miloslav Považan, Ing. Jozef Kubík a Rudolf Mucha.

V sezónne 1966 - 1967 oddiel posilnili vlastní odchovanci, ktorí hrávali za susedné Turčianske Teplice a to: Ing. Milan Petráš a Ondrej Pečner. Zároveň do mužstva prechádzajú aktívni hráči z Turčianskych Teplíc a to: Milan Zaivald, František Kluska, Jozef Mažáry, Štefan Hrašna, Vladimír Bartoň, Jozef Senko, Jozef Moravec a ďalší vlastný odchovanec Rudolf Šiška.

V tomto ročníku mužstvo vyhralo okresnú súťaž a postupne do medzisúťaže, ktorú v roku 1968 vyhráva a postupuje vyššie do krajskej súťaže. Postup vybojovalo mužstvo v tomto zložení: Ing. Miroslav Fabián, Ing. Milan Petráš, Ondrej Pečner, Milan Zaivald, František Kluska, Jozef Mažáry, Štefan Hrašna, Miloslav Považan a v súťaži boli tieto družstvá: Diviaky, Dolný Kubín, Istebné, Dubnica nad Váhom, Strážov, Lučenec, Krupina, Dunajov, Banská Štiavnica a Moštenica.

V tomto zložení sa hral i ročník 1968 - 1969 kedy sa volejbal v Diviakoch prestal hrať a celé mužstvo znovu prestúpilo do Baníka Turčianske Teplice.

Prerušenie aktívnej činnosti bolo z viacerých dôvodov a to: veľké materiálne a organizačné nároky na takú vysokú súťaž v akej vtedy mužstvo hralo. Krajské majstrovstvo bolo 100% stratové a pre jeho činnosť nebolo medzi športovcami a funkcionármi schopných organizátorov.