Hlavní sponzori: Mesto Turčianske Teplice SLOV-MATIC s.r.o. Synot Tip a.s.
Granty poskytli: Nadácia Slovenskej sporiteľne Nadácia Pontis
Technologický partner: ONDRÚŠ SOFTWARE s. r. o.
Dynamo na: ŠK Dynamo Diviaky na Facebook ŠK Dynamo Diviaky na YouTube ŠK Dynamo Diviaky na Futbalnet ŠK Dynamo Diviaky na Twitter

ÁČKARI - I. QUICK trieda TFZ

Jesenná časť

1. kolo: 7.8.2011 o 16:30

Žabokreky - Diviaky 1:1 (1:0)

Začiatky oboch polčasov sa na seba podobali ako vajce vajcu. V úvode prvého poslal do vedenia domácich M. Kalnický, na začiatku druhého vyrovnal Koleno. Medzitým i potom sa hralo prevažne opatrne a najmä medzi šestnástkami. Slovan chcel po vyrovnávajúcom góle Dynama zvýšenou aktivitou strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no šance D. Kalnického a Kysela ostali nevyužité. A keď bol už i brankár A. Hrivnák prekonaný, tak hosťom po príležitosti D. Kalnického v nadstavenom čase pomohlo brvno.

Góly: M. Kalnický, resp. Koleno

Žabokreky: Štefánik – Majerčík, Gállik, P. Kalnický, Wänke, D. Kalnický, Maruniak (Jesenský), Kališ, Kulich (Kysel), Smutný (Štefanides), M. Kalnický

Diviaky: A. Hrivnák – Pádej (Klein), Kubatka (P. Šefraník), Hyčko, Kubík, Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Turčány (Š. Kviatkovský), Gaurík, D. Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 31

2. kolo: 14.8.2011 o 16:30

Diviaky - Košťany 0:0

Diviaky sklamali svojich priaznivcov výkonom, v ktorom im chýbalo nasadenie a aj bojovnosť. Hostia domácich prevýšili po všetkých stránkach, no ale ani im sa nepodarilo skórovať, hoci v samom závere mali k tomu blízko, keď po Rohoňovej strele Dynamo od pohromy zachránilo brvno. Celý zápas sa prakticky odvíjal zväčša medzi šestnástkami, čistých šancí veľa nebolo.

Diviaky: A. Hrivnák – Pádej (Žatko), Hyčko, Klein, Kubík, Koleno, Kubatka, M. Kviatkovský, Turčány (Š. Kviatkovský), Gaurík, D. Hrivnák

Košťany: Čordáš – Krkoša, Melník, Golský, Zvoda (M. Wehle), Bujnák, Zigo, Kijonka (Kotlár), Martinček, Rohoň, Šenšel (R. Wehle)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 32

3. kolo: 21.8.2011 o 16:00

Blatnica - Diviaky 2:3 (0:2)

Hostia sa od úvodu bez rešpektu pustili do domácich. Mali viac guráže a v 34. min. zaslúžene viedli 2:0. Blatničania nastúpili do druhého polčasu s odhodlaním ešte niečo s výsledkom urobiť. Ich nádeje posilnil gól Ďurisa, ktoré však v čase ich najväčšieho náporu utlmil z penalty M. Kviatkovský. Dynamo malo potom možnosť aj druhýkrát skórovať z jedenástky, no brankár Vidlák loptu vyrazil. V závere zdramatizoval duel päťdesiatnik Jelluš, ale jeho gól už prišiel neskoro. Viac už zverenci trénera Bágela nestihli.

Góly: Ďuris a Jelluš, resp. Hyčko, Gaurík a M. Kviatkovský (11m)

Blatnica: Vidlák – Medvecký, Vlach, Škuta, Baranček, Kozák (M. Hideg), Ďuris, Ďanovský, L. Hideg (Sklenár), Jelluš, Kubačka (Uhliarik)

Diviaky: M. Ursíny – Kubatka, Hyčko, Húšťa (Chovanec), Kubík, Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Š. Kviatkovský, Gaurík, D. Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 33

4. kolo: 28.8.2011 o 16:00

Diviaky - Malý Čepčín 1:3 (0:2)

Góly: M. Kviatkovský, resp. Boďa 2 a Rešetár

V susedskom derby boli hostia futbalovejší, domácich prevýšili najmä rýchlosťou a pohotovosťou v koncovke. Dynamo začalo nádejne a už v 4. minúte po Lukačovej strele z priameho kopu pomohlo favoritovi brvno. Potom sa do dobrej streleckej príležitosti dostal aj Koleno, no Topor si dal pozor. V 32. min po dlhom autovom vhadzovaní domáci zabudli v šestnástke pokryť Boďu, ktorý obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a nekompromisným zakončením otvoril skóre. Expiatoligista do polčasu udrel ešte raz Boďom, ktorý po Koleníkovej akcii preukázal v čistej šanci prehľad. V závere mal ďalšiu možnosť Koleno, avšak Topor si s jeho pokusom znovu poradil.

V druhom dejstve sa domáci vrátili do hry, keď po Húšťovej prihrávke sa v 60. min z vnútra šestnástky presne trafil M. Kviatkovský. Nádej zverencov trénera Windischa trvala iba tri minúty. Rozhodnutie po Šmatlákovej kolmici na šestnástku priniesol úspešným lobom Rešetár.

Diviaky: A. Hrivnák - Kubatka, Hyčko, Š. Kviatkovský (Klein), Kubík, Jar. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Lukač (Húšťa), Gaurík, D. Hrivnák

Malý Čepčín: Topor - Líner, Kubatka, Šmatlák, T. Dianovský, Prokain, Rešetár (J. Dianovský), Koleník, Boďa, Hromada (Urban), J. Chovanec (P. Vereš)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 34

5. kolo: 4.9.2011 o 15:30

Kláštor - Diviaky 3:1 (2:1)

Favorit mal raketový nástup a už v 3. min. po góloch Matušku a T. Mravca viedol dvojgólovým rozdielom. Domáci sa s náskokom uspokojili a prenechali iniciatívu hosťom. Tí sa do zápas vrátili v 40. min., keď presne namieril D. Hrivnák.

Po prestávke už na ihrisku Kláštorčania jasne dominovali a vypracovali si veľké množstvo vyložených šancí. Ujala sa však len jedna, keď sa o trojbodovú poistku postaral najlepší strelec súťaže J. Jeťko.

Góly: Matuška, T. Mravec, resp. D. Hrivnák

Kláštor: Brisuda – Borko (Maroš), Černák, Matuška, Róna, T. Mravec (J. Šmiček), Krutek, Cabada, J. Jeťko, L. Mravec, P. Šmiček

Diviaky: A. Hrivnák – Š. Kviatkovský, Hyčko, Klein, Kubík, Koleno (Húšťa), Čupka, M. Kviatkovský, Šavol, Gaurík (Chovanec), D. Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 35

6. kolo: 11.9.2011 o 15:30

Diviaky - Dubové 3:1 (1:0)

Derby sa dlho hralo medzi šestnástkami. Prvá strela išla na hosťujúcu bránu až v 30. min a hneď bola gólová. Pred Lettrichom sa v neprehľadnej situácii presadil Koleno.

Potom mal prácu aj brankár Dynama A. Hrivnák, ktorý si v 36. min poradil s Verešovou strelou z priameho kopu. Do polčasu mohli svoj náskok domáci zveľadiť, no gólman Lettrich im zneškodnil minimálne tri vyložené šance.

Už v úvodnej minúte druhého polčasu unikol súperom D. Hrivnák a po jeho nahrávke zvyšoval náskok Diviak Čupka. V 77. min vrátil verešovcom nádej na dobrý výsledok Siráň. Všetky body však ostali napokon doma. V závere korunoval druhé víťazstvo Dynama v sezóne vydareným lobom D. Hrivnák.

Góly: Koleno, Čupka a D. Hrivnák, resp. Siráň

Diviaky: A. Hrivnák – Š. Kviatkovský, Hyčko, Klein, Kubík, Koleno, Čupka (Žatko), M. Kviatkovský, Šavol (Chovanec), Gaurík, D. Hrivnák

Dubové: P. Lettrich – Karas, Vereš, Kamien, Hrivnák, Biščák, Ďatko (Csémi), Očkaj, Plica, Jelenčík (L. Lettrich, Kováč)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 36

7. kolo: 18.9.2011 o 15:00

Necpaly - Diviaky 3:1 (1:0)

Po sérii spálených šancí sa domáci úvodného gólu dočkali v 40. min, keď po rýchlej kombinácii Keveša s Jurkom nemal Pádej problém zblízka trafiť odkrytú bránu.

Po prestávke zverenci trénera Hanzela aj napriek silnému vetru pokračovali v aktívnej hre a v 65. min Pádej, tentoraz po rohu hlavou, zvyšoval už na 2:0. Keď o dve minúty pridal tretí úspech Necpalčanov striedajúci Taraba, o víťazstve domácich už nikto nepochyboval. Dynamo sa presadilo len raz, na konci stretnutia potrestal zaváhanie obrancov P. Šefraník.

Góly: Pádej 2, Taraba, resp. P. Šefraník

Necpaly: V. Keveš – J. Keveš (Taraba), Roháčik, M. Hanzel, R. Hanzel, Staník (J. Dolník), Grajciar, Frolo, Jurko (Hojo), P. Dolník, Pádej

Diviaky: A. Hrivnák – Chovanec, Hyčko, Klein, Kubík, Koleno (P. Šefraník), Čupka, M. Kviatkovský, Lukáč (M. Ursíny), Š. Kviatkovský, D. Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 37

8. kolo: 25.9.2011 o 15:00

Diviaky - Sklabiňa 1:1 (0:1)

Už v 3. min po samostatnej akcii obišiel D. Hrivnák i brankára Jadroňa, no gól nedal. Potom mal sľubnú príležitosť aj Čupka, v 22. min však jeho hlavička minula odkrytú bránu. Sklabinčania boli v koncovke úspešnejší. V 42. min sa Ľ. Blizniak zbavil dvoch obrancov a na jeho strelu A. Hrivnák nedočiahol.

Vstup do druhého polčasu lepšie vyšiel domácim. V 48. min sa k zakončeniu dostal D. Hrivnák a po jeho krížnej strele bolo 1:1. V samom závere mohlo Dynamo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Šavol však v čistej šanci neuspel.

Góly: D. Hrivnák, resp. Ľ. Blizniak

Diviaky: A. Hrivnák – Chovanec (Turčány), Hyčko, Klein, Kubík, Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Šavol, Š. Kviatkovský (P. Šefraník), D. Hrivnák

Sklabiňa: Jadroň – J. Blizniak, Macek, M. Truchlík, Bambúšek, Lörinc, M. Fučela, Markovič (Kováč), Ľ. Blizniak, Saniga, A. Fleško

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 38

9. kolo: 2.10.2011 o 14:30

Trebostovo - Diviaky 2:1 (0:1)

V prvom dejstve boli hostia futbalovejší a už v 3. min sa ujali vedenia, keď zaváhanie domácich v obrane potrestal pohotovou strelou D. Hrivnák. Dynamo malo potom i ďalšie príležitosti, no brankár Baričič svoje mužstvo držal nad vodou.

V druhom polčase Trebostovčania pridali. Viac sa tlačili dopredu, hoci niekedy i na hrane rizika. Vabank sa im ale vyplatil a v 75. min J. Fľak po dlhej lopte vyrovnal, keď po samostatnom úniku prestrelil A. Hrivnáka. Záver bol dramatický v 90. min hostia faulovali Marguša a Ruttkay nariadenú penaltu premenil.

Góly: J. Fľak, Ruttkay, resp. D. Hrivnák

Trebostovo: Baričič – Javorka, Ruttkay, Výbošťok, Trimaj, Čepčáni, Porubčanský, Mackura, Šťastniak (J. Fľak), R. Marguš, Bôcik (Junas)

Diviaky: A. Hrivnák – Klein, Kubík, Hyčko, Doboš, Š. Kviatkovský, M. Kviatkovský, J. Koleno, Chovanec (Šefraník), D. Hrivnák, Turčány (Poništ)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 39

10. kolo: 9.10.2011 o 14:30

Diviaky - Valča 6:1 (2:1)

Hostia sa ako-tak držali len prvý polčas, ale za tesným výsledkom boli najmä zahodené šance Dynama. Na prvý gól D. Hrivnáka dokázal ešte odpovedať Noga, no potom sa do čierneho triafali len domáci. Do prestávky sa to ešte po najkrajšej akcii zápasu podarilo Kubatkovi.

Po prestávke presilovku hrajúci zverenci trénera Windischa súpera vôbec nešetrili a na cestu domov mu pribalili ešte štyri góly.

Góly: D. Hrivnák, Kubatka, Šavol 2, Š. Kviatkovský 2, resp. Noga

Diviaky: A. Hrivnák – Doboš, Hyčko, Klein, Kubík, Koleno, Šavol (M. Šefraník), M. Kviatkovský (Žatko), M. Kubatka (Turčány), Š. Kviatkovský, D. Hrivnák

Valča: J. Noga – Cíger (Gelatík), Kapusta, Štancel (Jesenský), Romančík, Švábik, Škuta, Tomčány, Valko, Janík, B. Noga

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 40

11. kolo: 16.10.2011 o 14:00

Bystrička - Diviaky 0:3 (0:1)

Domáci začali aktívne, no ich akcie väčšinou končili pred šestnástkou futbalistov z Diviak. Najväčšiu šancu Slovana mal Thomka, ale A. Hrivnáka neprekonal. V 41. min tak udreli hostia a D. Hrivnák otvoril skóre.

Tesne po zmene strán pridali v krátkom časovom slede hostia ďalšie dva presné zásahy D. Hrivnákom a Šavlom a získali tak bezpečný náskok. Navyše, zraneného brankára Cupana musel vystriedať hráč z poľa a keď dostal červenú kartu Blažek, bolo prakticky po zápase. Bystrička sa síce aj v oslabení snažila skorigovať výsledok, no v tomto stretnutí sa jej však šťastena otočila chrbtom.

Góly: D. Hrivnák 2 a Šavol

Bystrička: Cupan (Baláž) – Košút, Líška, M. Dolník, Blažek, Mazurák (Štefánek ml.), Paško, Barčin, Botoš, Hanuliak, Thomka

Diviaky: A. Hrivnák – Doboš, Hyčko, Klein, Kubatka, Koleno, Šavol, M. Kviatkovský, Turčány, M. Šefraník (Chovanec), D. Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 41

12. kolo: 23.10.2011 o 14:00

Lipovec - Diviaky 0:6 (0:3)

Hosťom vyšiel úvod a už v 2. min strelili prvý gól. Potom sa síce Lipovčania snažili dostať do zápasu, ale z optickej prevahy nič nevyťažili. Futbalisti Diviak pozorne bránili a ich kontry boli smrtiace. Najmä vďaka nim si už pred prestávkou utvorili sľubný náskok. Ten v druhom polčase ešte zveľadili a po takticky dobrom výkone si domov zaslúžene odniesli všetky body.

Góly: Turčány 3, D. Hrivnák, Š. Kviatkovský a M. Kviatkovský

Lipovec: Hýll – Vallo, Keller (Vydra), Raček, Kúdelka, Rybárik, Štilla, Kovalčík, Both, Kionka, Sporka

Diviaky: A. Hrivnák (Ursíny) – Doboš, Hyčko, Klein, Kubatka, Koleno, Šavol, M. Kviatkovský, Turčány (Chovanec), Š. Kviatkovský (Žatko), D. Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 42

13. kolo: 30.10.2011 o 14:00

Diviaky - Krpeľany 1:2 (1:1)

Už v 2. min po ruke v pokutovom území kopali zverenci trénera Windisha jedenástku, ktorú premenil M. Kviatkovský. V ďalšom priebehu sa hra odohrávala prevažne v strede poľa a jediný prienik hostí do šestnástky domácich skončil faulom a nariadeným pokutovým kopom, z ktorého v 22. min vyrovnal Mačto.

V druhom polčase mali viac z hry favorizované Diviaky. Ich útoky však končili pred šestnástkou hostí, ktorí dobre bránili. Navyše, Krpeľany podnikali aj rýchle brejky a jeden z nich v 78. min zužitkoval Špirko. Jeho gól mal nakoniec trojbodovú príchuť.

Góly: M. Kviatkovský (11m), resp. Mačto (11m) a Špirko

Diviaky: A. Hrivnák – Doboš, Hyčko, Klein, Kubík, Koleno, Šavol, M. Kviatkovský, Turčány, Š. Kviatkovský (Žatko), D. Hrivnák

Krpeľany: D. Vojt – Hajas, Dérer, Krajinčák, R. Vojt, Časár (Benko), Špirko, Jančo (M. Vojt), Mačto, Fečko, Badáň

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 43