Hlavní sponzori: Mesto Turčianske Teplice Zlaté kúpele Turčianske Teplice
Granty poskytli: Nadácia Slovenskej sporiteľne Nadácia Pontis
Partner stránky: sportfotbal.cz
Technologický partner: ONDRÚŠ SOFTWARE s. r. o.
Mediálny partner: Rádio Rebeca
Dynamo na: ŠK Dynamo Diviaky na Facebook ŠK Dynamo Diviaky na YouTube ŠK Dynamo Diviaky na Futbalnet ŠK Dynamo Diviaky na Twitter ŠK Dynamo Diviaky na MojaLiga


AFG s.r.o. - chov hovädzieho dobytka, produkcia mlieka


>>> MLÁDEŽ <<<

MLÁDEŽNÍCI - príprava (2009/2010)

24.10.2009 o 14:00

Diviaky - Háj (muži) 1:10 (0:5)

Maródka, strach z dažďa, ješitnosť a nezodpovednosť. Výsledok dvojciferná prehra.

Je potrebné si uvedomiť dôležitosť prípravných zápasov. Prípravný zápas nemôže byť hraný na výsledok, musí slúžiť na individuálne sebazdokonaľovanie sa jednotlivých hráčov a zohrávanie sa jednotlivých línií. To len pre tých, ktorým sa zdá, že prehra s Hájom je zdrvujúca. Mrzieť musí jedine skutočnosť, že nám vyššie fyzické nasadenie súpera nie, že nesedí, ale nás priam deprimuje. A s touto skutočnosťou musíme niečo podniknúť.

Každému z hráčov, ktorý nastúpili patrí poďakovanie, aj keď počasie počas stretnutia nebolo až také zlé, ako sa javilo dopoludnia. Markovi Chovancovi patrí vďaka za zabezpečenia dvoch hráčov mimo kádra. Maťovi Juráškovi a Adamovi Petrovičovi prajeme rýchle uzdravenie.

Nuž a teraz hodnotenie hráčov, ale iba dorasteneckého kádra. Pre zmenu upustíme od tradičného tabuľkového hodnotenia. Šteininger Lukáš, vzhľadom na skutočnosť, že v bránke už dlhšie nestál, podal celkom solídny výkon. Najdôležitejšie je, že si nechal poradiť a počas zápasu skúšal pozičnú hru s neustálym vybiehávaním. Jano Černega podal jeden zo svojich najlepších výkonov. Andrej Bielik a Mišo Žaťko si vyskúšali, že na dospelákov nestačí to, čo im stačilo na dorastencov. Obaja trochu ubrali zo svojej razantnosti, čo sa negatívne odzrkadlilo na ich výkone. Mišo navyše musel hrať v požičaných kopačkách, čo na jeho výkone nepridalo. Čieško Dano a Chovanec Marek sa museli počas celého zápasu hľadať. Ich pokusy o slalom u dospelákov z Hája nemali nádej na úspech. Sami sa nevedia vyhecovať k vyššej bojovnosti. U Mareka to mrzí viac, pretože bol kapitánom a hráčom podobného typu ako je on, by mal šmykľavý terén vyhovovať. Aďo Baláž bojoval srdnato, no jemu šmykľavý terén nesedí. Možno vyššia účasť na tréningoch by mu pomohla tento hendikep vyrovnať. Škoda, že Kotúč Boris nie je častejšie na tréningoch a na zápasoch. Bol by veľmi platným členom kádra a na to, že takmer vôbec nehráva, podal dnes slušný výkon.

Aj keď nemali byť hodnotení hráči mimo kádra, predsa len nedá nespomenúť gól Aďa Pinďáka. Aj rozhodca z neho musel mať veľkú radosť.

Hodnotenie hráčov Dynama
 CHTDKVDVLTMVHHPoznámka
Šteininger
8
8
8
8
8
8
8
 
Černega
8
8
8
8
8
8
8
 
Bielik
88
8
8
8
8
8
 
Žaťko
8
8
8
8
8
8
8
 
Čieško
8
8
8
8
8
8
8
 
Mar. Chovanec
8
8
8
8
8
8
8
 
Mat. Chovanec
8
8
8
8
8
8
8
 
Kotúč
8
8
8
8
8
8
8
 
Ondrík
8
8
8
8
8
8
8
 
Baláž
8
8
8
8
8
8
8
 
Pinďák
8
8
8
8
8
8
8
 
Lach
8
8
8
8
8
8
8
 

Zdroj: Laco Horňák