Hlavní sponzori: Mesto Turčianske Teplice SLOV-MATIC s.r.o. Synot Tip a.s.
Granty poskytli: Nadácia Slovenskej sporiteľne Nadácia Pontis
Technologický partner: ONDRÚŠ SOFTWARE s. r. o.
Dynamo na: ŠK Dynamo Diviaky na Facebook ŠK Dynamo Diviaky na YouTube ŠK Dynamo Diviaky na Futbalnet ŠK Dynamo Diviaky na Twitter

SIP SK, s.r.o. - predaj poľnohospodárskej, komunálnej, lesníckej a záhradnej techniky

MLÁDEŽNÍCI (2009/2010) - I. trieda TFZ

Jesenná časť

1. kolo: 22.8.2009 o 14:00

Diviaky – Blatnica 1:7

Nezodpovedným prístupom niektorých členov dorasteneckého kádra, Dynamo odohralo zápas s viacerými náhradníkmi a celý zápas hralo iba s desiatimi hráčmi. Z toho dvaja hráči museli dohrávať zranení. Tieto okolnosti, rečnenie, nízka trénovanosť (účasť na tréningoch do 30%) ako aj pochybenie členov realizačného teamu, sa podpísali pod krutú, ale spravodlivú prehru domáceho Dynama. K početnej prevahe sa pridala aj herná, fyzická a kondičná vyššia vyspelosť hráčov Družstevníka. Z hráčov Dynama si absolutórium zaslúžili iba Bakoš Martin, Bielik Andrej, Kopčanský Ján a do svojho zranenia Rendek Martin.

Góly: J. Kopčanský (11 m), resp. Boďa 2, Kľuch 2, Bohuš, Bada, Pavolka

Žlté karty: Boďa, Pavolka

Diviaky: Steiniger, Bielik, Rendek, Bakoš, Baláž (od 40 min.), Chovanec (do 44 min.), J. Kopčanský, M. Kopčanský, Jurášek, Čieško, Kotúč

Blatnica: Mucha, Donoval, Chyľa, Slezák, Bohuš, L. Bada, T. Bada, Kľuch, Boďa, Štefunda, Michálek

Zdroj: Laco Horňák

2. kolo: 29.8.2009 o 16:00

Dubové – Diviaky 3:0 (1:0)

Opäť podvyživený dorastenecký káder Dynama, dorastenci odohrali zápas s viacerými náhradníkmi. Pod nezaslúžene vysokú prehru sa podpísala nízka trénovanosť hráčov Dynama (naďalej účasť na tréningoch pod 30%), nízka herná disciplína Dynama a viac športového šťastia na kopačkách súpera.

Začiatok zápasu, na rozmočenom teréne, lepšie zvládli domáci, ktorí prvý gól zaznamenali už v 2. minúte zápasu. Obrane Dynama veľké problémy spôsobovali domáci R. Hus a Mat. Lettrich. Andrej Bielik nezopakoval výborný výkon z predchádzajúcich zápasov. Postupne Dynamo hru vyrovnalo a v závere polčasu bolo lepším tímom. Druhý polčas bol pomerne vyrovnaný.

Výkon tímu v druhom polčase poznačil zriedkovovídaný gól domacich, zranenie Filipa Michalca a červená karta za druhú žltú kartu pre Jána Kopčanského. Z hráčov Dynama si absolutórium zaslúžili Matej Jurášek, Martin Bakoš, Ján Kopčanský a Martin Rendek. Výrazne zlepšenie zaznamenal Marek Chovanec. Rozostavenie 2 + 2, 3, 3. Tím musí zlepšiť štart na loptu, pohyb po ihrisku, presnosť prihrania a nabiehanie do voľných priestorov.

Góly: Mat. Lettrich 2, Pittner

Žlté karty: Mat. Lettrich, resp. J. Kopčanský, M. Kopčanský

Červené karty: J. Kopčanský

Dubové: Brmgal, Ľub. Lettrich, Kučera, Dírer, Kuka, Knieteľ, Mich. Lettrich, Mat. Lettrich, Pittner, R. Hús, I. Hús (Sihlovec, Jalenčík)

Diviaky: Jurášek, Bielik, Bakoš, Černega, J. Kopčanský, Steininger, Chovanec, Rendek, M. Kopčanský, Baláž, Michalec

3. kolo: 5.9.2009 o 15:30

Diviaky – Kláštor pod Znievom 0:6 (0:4)

Nezaslúžene krutá prehra Dynama, pritom brankár Matej Jurášek bol najlepším hráčom domáceho tímu. Zbytočné chyby pred vlastnou šestnástkou zavinili situácie, ktoré skončili resp. zaváňali gólmi. Okrem toho, že Dynamu nezahrali tradičné opory je potrebné uznať aj kvality súpera, ktorý predčil Dynamo takmer vo všetkých činnostiach (Dynamo bolo usilovnejšie v zahadzovaní šancí).

Prvých 25 minút sa striedali pomerne dobre a rýchle akcie na oboch stranách. Oba tímy predvádzali futbal, na ktorý sa dalo pozerať. Zbytočné chyby v obrane a v strede poľa spôsobili zvrat v polčase a nakoniec aj v celom stretnutí. Nedodržiavanie taktických pokynov a prílišná snaha o zvrat v stretnutí privodili ďalšie chyby a nakoniec krutú prehru na domácej pôde. Zaujímavosťou je, že Dynamo v posledných troch zápasoch vsietilo iba jediný gól (11 m) a inkasovalo 16. Teda obrana ani útok sa nemôžu navzájom posmievať. Zranený Martin Bakoš zaostal ďaleko za výkonom, ktorý sa od neho očakával. Za svojimi tradične dobrými výkonmi zaostal Andrej Bielik – posledných 15 minút už bol výkon pomerne dobrý. Enormná snaha Martina Rendeka a zbytočné rečnenie, ako keby brzdili jeho výkon. Nedostatok tréningu sa podpísal pod výkon Roba Diškanta, Jana Černegu, Dana Čieška a Aďa Baláža. Adam Petrovič je po zranení príliš opatrný. V poli hra Martina KopčanskéhoMiša Chovanca a Mareka Chovanca by zniesla aj prísnejšie kritéria. Zvlášť Marekov Chovancov výkon bol po bojovnej a technickej stránke takmer bez chýb.

Góly: Straka 2, Halahia, Rizman, Šumichrast, Kuzmány

Žlté karty: Rendek, resp. Gulas

Diviaky: Jurášek, Bielik, Bakoš (Diškant), Rendek, Černega, Steiniger, Chovanec, Čieško, Podhorský, Baláž, Kotúč

Kláštor pod Znievom: Ťažký, Gulas, Chreno, Mizera, Rizman, Gavenda, Šumichrast, Straka, Halahia, Gavenda, Kuzmány

4. kolo: 12.9.2009 o 15:30

Diviaky – Malý Čepčín 1:8 (0:4)

Pri veľkej dávke irónie by bolo možne zhodnotiť zápas aj nasledovne: Tím dorastencov podáva stabilné výkony. Tím dorastencov je oprávnene urazený na prehlásenie do nižšej súťaže (napriek vyšším ambíciám).

Ale vážne. Výsledky nás veľmi mrzia, našim priaznivcom a divákom sa za hru a výsledky ospravedlňujeme. Upozorňujeme na to, že momentálne na viac nemáme, ale snažíme sa zlepšiť. Odchod celej kostry tímu nie je možné nahradiť zo dňa na deň. Tým škodoradostnejším odkazujeme, že tento stav dlho trvať nebude. Aspoň v bojovnosti sa zlepšíme v najbližšom stretnutí v Hornej Štubni.

No a hodnotenie (resp. význam skratiek) jednotlivých hráčov si necháme pre seba. Dohrávali sme znova iba desiati. Súperovi gratulujeme k zaslúženej výhre.

Góly: Rendek, resp. Rybár 3, Urban 2, Baruník 2, Líner

Žlté karty: Chovanec, Baláž, Jurášek

Diviaky:  Steiniger, Čieško, Bielik, Bakoš, Černega, Jurášek, Rendek, Chovanec, M. Kopčanský, Baláž, Petrovič (do 45 min.)

Malý Čepčín: L. Ďanovský, Boďa, Meško (P. Ďanovský), Valocký, Hromada, Fábry, Dianovský, Líner, Baruník, Urban, Rybár

4

J. Kopčansky nehral pre ČK, Žaťko ospravedlnený, Zajac zranený.

Arvensis, Diškant, Kotúč, Maruniak, Petránek, Podhorský, Rosoň, Mračko (nehrali, neozvali sa).

5. kolo: 19.9.2009 o 15:00

Horná Štubňa – Diviaky 0:12 (0:2)

Tím dorastencov výrazne vybočil zo stabilných výkonov zo začiatku súťaže. Pri zvýšenej bojovnosti, disciplíne a pozornosti začali fungovať prihrávky na krátku i dlhú vzdialenosť. Jediné, čo ostalo po starom, bolo premieňanie šancí. Nenápadne naznačené, že skóre mohlo byť aj vyššie. Pre domácich krutá prehra. Je potrebné uviesť, že začínali s 9 hráčmi. V druhom polčase už hrali s 10 hráčmi, ale nám od 70. minúty pre zranenie odstúpil Kopčanský Martin. No a hodnotenie (resp. význam skratiek hodnotenia) jednotlivých hráčov si naďalej necháme pre seba. Vyhrali sme aj na žlté karty a sme radi, že rozhodcovia nezaregistrovali nešportové správanie Martina Rendeka.

Góly: Baláž 4, Rendek 2, Bielik, Čieško, Chovanec, M. Kopčanský, Petrovič, Šteininger

Žlté karty: Kmeť, resp. Baláž, Kopčanský

Horná Štubňa: Majerčák, D. Kmeť, Boďa, Huťka, Keliar, J. Kmeť, Štric, Zubaj, Lacko, Talafús, Majerčík, Steinhugl

Diviaky: Jurášek, Žaťko, Bielik, Černega, Rendek, Chovanec, Čieško, Steininger, M. Kopčanský (do 70. min), Baláž, Petrovič

Diviaky – Ďanová 3:4 (1:2)

Doteraz sme sa vyhovárali na to, že sme hrávali v oslabení. Tentoraz nám súper ukázal, ako sa hrá v oslabení a hlavne ako sa bojuje. Súper odohral celý zápas iba s 10 hráčmi, pričom my sme hýrili komfortom a mali sme jedného hráča aj na striedanie. Žiada sa poznamenať, že chlapci z Ďanovej boli mimoriadne zdatným súperom (Gíreth Andrej a Švábik Ivan by nám mali byť vzorom) a dodať, že mali aj viac toho športového šťastia. Nuž, ale taký je futbal. Dôležité však je, že naše výkony začínajú gradovať a na našu hru sa už dá pozerať. Len to premieňanie šancí... Potešila zvýšená bojovnosť a nasadenie. Mrzí však skutočnosť, že sme nedokázali siahnuť na dno fyzických síl v závere zápasu, kedy bol súper grogy a bola istota, že väčšie nasadenie by prinieslo vytúžený vyrovnávajúci gól.

Našim najlepším hráčom bol Mišo Žaťko. Ostatní hráči podali celkom dobre výkony, aj keď naďalej potrebujeme zlepšovať mnohé činností. Iné hodnotenie (resp. význam skratiek hodnotenia) jednotlivých hráčov si naďalej necháme pre seba.

Góly: J. Kopčanský, Rendek Martin 2, resp. Gíreth 3 a Švábik

Diviaky: Jurášek, Žaťko, Bielik, Bakoš, Chovanec, Chmelík, Steininger, J. Kopčanský, Čieško, Baláž, Rendek, M. Kopčanský

Ďanová: Jesenský, Geisbacher, Gíreth, M. Hrivnák, Lupták, Ivaška, Škuta, R. Hrivnák, Vlas, Švábik

Valča – Diviaky 3:1 (2:1)

Konečne s jedným hráčom na striedačke a posilnený dorastencoačkárom Tomášom Kolenom sme v prvom polčase dostávali (ale nedostali) súpera na kolená. Šťastie však stalo na strane domácich. Je potrebné podotknúť, že väčšou snahou v našej 16-ke si domáci šťastie na svoju stranu ukoristili. Za prvý polčas je nutné pochváliť Lukaša Šteiningera, ktorý najnebezpečnejšieho hráča domácich Mira Rusnáka takmer vygumoval. Cit pre hru, spracovanie lopty a prihrávky Tomáša Kolena, v prvom polčase, vytvorili nášmu tímu 5 gólových šancí, z ktorých iba jediná skončila v sieti. Napriek tomu sme polčas prehrali o gól. Škoda, že v druhom polčase sme náš výkon nevygradovali a nedotiahli zápas do víťazného konca. Valčanom sme boli pomerne vyrovnaným súperom aj po vynútenom striedaní (obava zo zranenia) Tomáša Kolenu. V obrane citeľne chýbal Mišo Žaťko.

Naše výkony naďalej gradujú a na našu hru sa naozaj dá pozerať. Mrzí však skutočnosť, že nedokážeme siahnuť na dno fyzických síl, hlavne v závere, kedy je potrebné zvrátiť výsledok zápasu. Našim najlepším hráčom bol Tomáš Koleno. Ostatní hráči podali celkom dobre výkony, aj keď naďalej potrebujeme zlepšovať mnohé činností. Iné hodnotenie (resp. význam skratiek hodnotenia) jednotlivých hráčov si naďalej necháme pre seba.

Góly: ?, resp. Rendek

Valča: Noga, Kapusta, Urmín, Šípka, Ridzoň, Mandík, Oravec, Čepčány, Rusnák, Malachovec, Jesenský, Gašper, Mäsiar

Diviaky: Jurášek, Bielik, Bakoš, Černega, Chovanec, Koleno (Šimko), Čieško, Steininger, Rendek, Chmelík, Diškant

Diviaky – Príbovce 4:1 (2:1)

Znovu komfort s jedným hráčom na striedačke a posilnení dorastencoačkármi Tomášom Kolenom a Dáriusom Hrivnákom sme v prvom polčase mali súpera na kolenách, ktorý sa 3x dostal na našu polovicu ihriska a dal gól. Našťastie my sme dali dva – strelec Dárius Hrivnák. Rozhodnúť sme mohli a zdôrazňujem mali už v prvom polčase. My sme boli k súperovi milosrdní, čo sa nám nemuselo vyplatiť. Len to naše myslenie. Ide nám hra a už sa tvárime ako reprezentanti. Čo tam po taktike a pokynoch trénera.

Po prestávke sme nastupovali iba desiati a s malou dušičkou. Dorastencoačkári boli stiahnutí z ihriska (šetrenie na nedeľňajšie stretnutie Áčka), ale zlepšila sa disciplína a bojovnosť. Kým v predchádzajúcich zápasoch sme vychvaľovali jednotlivcov, za druhý polčas je potrebné konštatovať, že je nutné pochváliť celý tím. Na našu hru sa dalo pozerať a tím nemal slabé posty. Čítanie hry a vybiehávanie Maťa Juráška dodalo istotu celej obrane, ktorá splnila očakávania na 100 percent. Záloha vyzbierala lopty a rozdeľovala útoku. Útočníci hýrili nebývalou aktivitou a výsledkom boli dva krásne góly. S takouto hrou by sme nemali mať problémy ani na ihrisku lídra tabuľky, nášho najbližšieho súpera. Dúfame, že nebude zlé počasie, nakoľko niektorí z nás sú ako z cukru – prší neprídem. Iné hodnotenie (resp. význam skratiek hodnotenia) jednotlivých hráčov si naďalej necháme pre seba.

Góly: Hrivnák 2, Žaťko, Baláž, resp. Ivan

Žlté karty: Tvarožný

Diviaky: Jurášek, Žaťko, Bielik, Bakoš, Chovanec, Koleno (Steininger), Čieško, J. Kopčanský, Rendek, Baláž, Hrivnák

Príbovce: Švadlenka, Ziman, Pogonyi, Harazin, Aizner, Šumichrast, Ivan, Pečit, Kováč, Rosenberg, Tvarožný (Mertiňák, Vlas, Jambor)

Zranený: Chmelík, Petrovič, Zajac, Černega

Neospravedlnený: Diškant, M. Kopčanský, Arvensis, Maruniak, Michalec, Petránek, Rosoň, Šimko

9. kolo: 17.10.2009 o 14:00

Slovenské Pravno – Diviaky 10:1 (6:0)

Prv než bude venovaná pozornosť hre našich hráčov, treba vyzdvihnúť hru súpera. Nenadarmo je lídrom súťaže s málo vídaným skóre 44:3 (my sme mu ho výdatne vylepšili na 54:4). Nemal výraznejšie slabiny. Zdá sa, že v Slovenskom Právne to s mládežou vedia a realizačnému tímu neostane nič iné, len tam vybehnúť pre rozumy. Veľkosťou porovnateľné obce (Diviaky dokonca o cca 300 obyvateľov viac). Pravňanci nemali problém dať dokopy na zápas 14 hráčov. Zaujímavý je poznatok, že mladí hráči nášho súpera vedia odohrať (v počte 7 kusov) aj zápas v sobotu za dorast aj v nedeľu za „Á“čko. Žeby to bolo kondičkou??? Nuž a trošku vážnejšie. To naše myslenie. Trošku sa nám vydarí nejaký zápas a už sa tvárime ako reprezentanti. Čo tam po taktike a pokynoch trénera. Že sa žiada odstrániť nedostatky, dodržiavať taktiku a už sa to berie, že sa pácha veľká krivda. Výkonnostný rast hráča a zvlášť mladého, závisí od toho ako pristupuje k pripomienkam na svoju hru.

Len ako príklad hra brankára. V posledných zápasoch čítanie hry a vybiehávanie Maťa Juráška dodávalo istotu celej obrane. V tomto zápase, akoby na to celkom zabudol a šiel dole nielen jeho výkon, ale aj výkon celej obrany. Pritom výkon brankára nebol najhorší v tíme. O najlepšom hráčovi u nás zbytočne uvažovať, imponovala iba bojovnosť Jána Kopčanského. Iné hodnotenie (resp. význam skratiek) jednotlivých hráčov si naďalej necháme pre seba.

Góly: Mikeš 2, J. Páleš 2, Hanus 2, Vríčan 2, Lukáš, Rajnák, resp. Baláž

Žlté karty: Kubis, resp. Černega, Chovanec, J. Kopčanský, Rendek

Červené karty: Rendek

Slovenské Pravno: Štrbák, M. Páleš, Kubis, Grusman, Lukáš, J. Páleš, Rajnák, Menich (Hanko), Mikeš, Hanus (Vríčan), Bročko (Bilge)

Diviaky: Jurášek, Bakoš, Bielik, J. Kopčanský, Chovanec, Steininger, Čieško, Rendek, Baláž, Chmelík

Zranený: Petrovič, Zajac

Neospravedlnený: Šimko, M. Kopčansky, Diškant, Arvensis, Maruniak, Michalec, Petránek, Rosoň

Diviaky – Horná Štubňa 0:3 kont.

Kontumácia z dôvodu neoprávneného štartu hráča Dynama. Na ihrisku zápas skončil so skóre 26:0.

15. kolo: 15.5.2010 o 16:30

Ďanová – Diviaky 0:6 (0:2)

Góly: Hrivnák 4, Rendek a Šteininger

16. kolo: 22.5.2010 o 17:00

Diviaky – Valča 4:1 (3:0)

Góly: Hrivnák 3 a Baláž, resp. Šípka

17. kolo: 29.5.2010 o 17:00

Príbovce – Diviaky 0:1 (0:0)