Hlavní sponzori: Mesto Turčianske Teplice SLOV-MATIC s.r.o. Synot Tip a.s.
Granty poskytli: Nadácia Slovenskej sporiteľne Nadácia Pontis
Technologický partner: ONDRÚŠ SOFTWARE s. r. o.
Dynamo na: ŠK Dynamo Diviaky na Facebook ŠK Dynamo Diviaky na YouTube ŠK Dynamo Diviaky na Futbalnet ŠK Dynamo Diviaky na Twitter

EKOSTAV Prievidza, s.r.o. - výstavba inžinierskych sietí, vykonávanie zemných prác

ÁČKARI (2009/2010) - I. QUICK trieda TFZ

Jesenná časť

1. kolo: 9.8.2009 o 16:30

Krpeľany – Diviaky 0:3 (0:1)

Úvod zápasu bol vyrovnaný, a to aj napriek tomu, že v 10. min sa ujali vedenia hostia, keď dlhý odkop z vlastnej polovice trafil Čupka z prvej tak, že skončil v domácej sieti. Ďalej sa hra v prvom polčase odvíjala už len v strede ihriska a žiadne mužstvo si gólove šance nevypracovalo.

V druhom polčase sa domáci snažili o zvrat v stretnutí, no Vaňko v dobrej pozícii len prestrelil hosťujúcu bránku a P. Badáň neskôr trafil jej brvno. V 73. min to boli však hostia, ktorí udreli po druhýkrát. Domáca obrana neodvrátila dlhý center a Čupka hlavou definitívne rozhodol. V 90. min, keď domáci hráči už rezignovali, uzavrel konečný stav zápasu D. Hrivnák.

Góly: Čupka 2 a D. Hrivnák

Krpeľany: Milan - Hajas (M. Vojt), Volna, Mačto, R. Vojt, A. Kráľ (Vaňko), Šeregeli, Jančo, Sajdák, P. Badáň, M. Badáň

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, Klein, T. Koleno, Jelluš, J. Koleno, Čupka (Š. Kviatkovský), M. Kviatkovský, Turčány (Šefraník), Gaurík, D. Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 31

2. kolo: 16.8.2009 o 16:30

Diviaky – Košťany 4:1 (1:1)

Aj keď mali domáci v prvom polčase viac z hry a miernu prevahu, boli to hostia, ktorí udreli ako prví. V 21. min únik Hanuliaka zakončil Smutný. Už o minútu však bolo vyrovnané, keď pokutový kop za faul na Gauríka premenil Turčány.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Dynamo neustále útočilo a vytváralo si jednu šancu za druhou. V 58. min sa krištofovci ujali vedenia, keď po centri Jelluša sa zaskvel D. Hrivnák. Definitívne rozhodnutie prišlo v 67. min, parádnou strelou z priameho kopu potešil fanúšikov Klein. Zlomení hostia inkasovali o dve minúty ešte raz, skóre zápasu druhým presným zásahom uzavrel D. Hrivnák.

Góly: D. Hrivnák 2, Turčány (11 m) a Klein, resp. Smutný

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, Klein, T. Koleno, Jelluš, J. Koleno, Čupka (Illo), M. Koleno, Turčány, Gaurík, D. Hrivnák

Košťany: Mich. Krkoša - Wehle (Bujna), Labaš (Rohoň), Mil. Krkoša, Kijonka, Sivok, Zigo, Rusnák, Martinček, Smutný (Kšenzuliak), Hanuliak

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 32

3. kolo: 23.8.2009 o 16:00

Malý Čepčín – Diviaky 6:2 (3:2)

V prvom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú, obidve mužstvá postavili svoju hru na ofenzíve. Domáci sa ujali vedenia v 11. min gólom Chovanca. Hostia vyrovnali v 20. min, keď sa po rýchlej krídelnej akcii dostala lopta k Čupkovi, a ten ju poľahky poslal do siete. Zverenci trénera Koleníka sa ale nenechali vykoľajiť a po Hromadových presných zakončeniach z 25 a 40. min získali dvojgólové vedenie. Dynamo sa vrátilo do hry prakticky vzápätí, iskrierku nádeje vykresal Pádej.

Nádeje hostí na lepší výsledok pochoval v 52. min Koleník, ktorý premenil pokutový kop. Od tohto momentu bolo na ihrisku už iba jedno mužstvo. Domáci jasne dominovali a svoju prevahu vyjadrili aj strelecky. V 82. min strelou do šibenice prikrášlil vedenie nováčika Kubatka a gólovú bodku za zápasom dal ešte v 90. min strelecky disponovaný Hromada.

Góly: Hromada 3, Chovanec, Koleník (11 m) a Kubatka, resp. Čupka a Pádej

Malý Čepčín: Píš - T. Dianovský, Kašuba, J. Šmatlák, Kubatka (Olbert), Prokain, Čano (Líner), Koleník, Boďa, Hromada, Chovanec (Kmeť)

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, Klein (Šefraník), T. Koleno, Jelluš, J. Koleno, Čupka, Poništ, Turčány, Gaurík (Harasník), D. Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 33

4. kolo: 30.8.2009 o 16:00

Diviaky – Dražkovce 2:3 (1:1)

Dynamo odohralo nešťastné stretnutie. Už v 4. min prihral domáci obranca loptu Rapanovi a ten jeho hrubú chybu potrestal. Zverenci trénera Krištofa sa ale rýchlo otriasli a už o päť minút po samostatnej akcii vyrovnal Klein.

Na začiatku druhého polčasu išli hostia opäť do vedenia, keď po faule v šestnástke kopali pokutový kop, ktorý Rapan premenil. Domáci sa nevzdávali a po peknej akcii Gauríka ml. vyrovnal D. Hrivnák. Už o dve minúty mohli ísť aj po prvýkrát v zápase do vedenia, ale lopta po strele Turčányho skončila na žrdi Marčičiakovej brány. Pre Dynamo sa osudnou stala 90. minúta. V čase, keď už sa zdalo, že sa stretnutie skončí remízou, prišla chyba domáceho gólmana A. Hrivnáka, ktorú na strelenie víťazného gólu využil Fekete.

Góly: Klein a D. Hrivnák, resp. Rapan 2 (1 z 11 m) a Fekete

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, Klein, Illo, Jelluš (Gaurík st.), J. Koleno, Čupka (Harasník), M. Koleno, Turčány, Gaurík ml., D. Hrivnák

Dražkovce: Marčičiak - Štefanides, Feranec (Matuľa), Murček, Blahušiak, Pleško, Fekete, Ilgo, Imriš (Drahoš), Kutman (Hornák), Rapan

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 34

5. kolo: 6.9.2009 o 15:30

Bystrička – Diviaky 2:1 (1:0)

Domáci, ktorí ešte nezvíťazili, začali náporom, no ich najväčšia slabina - premieňanie šancí - sa prejavovala aj v úvode tohto zápasu. Smolu pretrhol v 10. min Blažek, ktorý po trestnom kope Masára hlavou poslal svoj tím do vedenia. Šancu na zvýšenie náskoku ešte v polčase nevyužili Greško, Blažek, Masár a najmä Paško, ktorý nastrelil brvno Ursínyho brány.

V druhom polčase hostia ožili a v 57. min Klein z trestného kopu vyrovnal. V 73. min autor hosťujúceho gólu zrazil v pokutovom území Masára a ten z jedenástky vrátil Bystričke vedenie. Do konca stretnutia ešte mohol Slovan niekoľkokrát poistiť vedenie, no napríklad Paško opäť v čistej šanci mieril len do tyče.

Góly: Blažek a Masár (11 m), resp. Klein

Bystrička: Krupa - Košút, Bielik, Blažek, Masár, Človiečik, Baláž (Marko), Kovanič (Štefánek), Greško, Paško

Diviaky: Ursíny - Pádej, Klein, Šefraník (Š. Kviatkovský), Jelluš, Koleno (Illo), Čupka (Tkaczyk), M. Kviatkovský, Turčány, Gaurík, Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 35

6. kolo: 13.9.2009 o 15:30

Diviaky – Sklabiňa 2:1 (2:1)

Domáci začali náporom, ale z úvodného tlaku, keď svoje šance nevyužili D. Hrivnák a Turčány, nič nevyťažili. Efektívnejší v koncovke boli hostia, v 22. min sa po ďalekonosnom projektile do streleckej listiny zapísal Vácha. V 30. min sa Dynamo dočkalo a Gaurík ml. strelou k žrdi zužitkoval Tkaczykovu ideálnu prihrávku. Zverenci trénera Krištofa ešte do polčasu pridali aj druhý gól. Na Jellušov center najvyššie vyskočil Tkaczyk a hlavičkou rozvlnil sieť Štilecovej brány.

Práve hosťujúci gólman mal po zmene strán najviac práce. Najmä jemu môžu Sklabinčania ďakovať, že sa domov vracali iba s jednogólovou prehrou. Domáci si v druhom polčase vypracovali veľa šancí, no recept na prekonanie Štileca už nenašli.

Góly: Gaurík ml. a Tkaczyk, resp. Vácha

Diviaky: Ursíny - Pádej, Klein, M. Koleno, Jelluš, J. Koleno, Tkaczyk, M. Kviatkovský (Illo), Turčány, Gaurík ml., D. Hrivnák (Čupka - Š. Kviatkovský)

Sklabiňa: Štilec - J. Blizniak, Melník, Truchlík, Lukášik, Polonec, Saniga, Úradníček, Dvorský (Klinčuch), Vácha, Žillák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 36

7. kolo: 20.9.2009 o 15:00

Podhradie – Diviaky 1:5 (0:2)

V 16. min sa priamou strelou z rohu presadil Gaurík ml. a hostia viedli. Potom sa domácim podarilo vyrovnať hru, ale nedali si pozor na zadné vrátka a po presnom zásahu D. Hrivnáka prehrávali už 0:2.

Po zmene strán sa síce podarilo znížiť Lukáčikovi, no kvalitne brániace Diviaky si dobre rozbehnutý duel už nenechali vziať. Z pozornej defenzívy vyrážali do rýchlych brejkov, ktoré dokázali aj gólovo zakončiť. V druhom dejstve sa dvakrát zapísal do listiny strelcov A. Hrivnák a raz rozvlnil sieť za chrbtom Roľka aj T. Koleno.

Góly: Lukáčik, resp. A. Hrivnák 2, Gaurík ml., D. Hrivnák a T. Koleno

Podhradie: Roľko - Bardy, Getta (D. Koťka), Luptovec, Tomka, J. Koťka, Meliš (Cupan), Hradil (Burda), Lukáčik, Hudec, Bella

Diviaky: Ursíny - Pádej, Klein (Illo), M. Koleno, Gaurík st., T. Koleno, J. Koleno, Tkaczyk, Turčány, D. Hrivnák, Gaurík ml. (A. Hrivnák)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 37

8. kolo: 27.9.2009 o 15:00

Diviaky – Priekopa 2:2 (2:1)

Dynamo bolo v prvom polčase lepšie, ale z množstva šancí využilo iba dve. V 17. min sa po rohovom kope hlavou presadil J. Koleno a o jedenásť minút premenil jedenástku Klein. Nováčik sa nepoložil na kolená a jeho odpoveď prišla bleskovo, keď po štandardnej situácii v 30. min presne hlavičkoval Zuzik.

Po zmene strán hostia rýchlo z pokutového kopu vyrovnali, úspešným strelcom bol v 52. min Kusý. Potom sa už skóre nezmenilo a stretnutie sa skončilo deľbou bodov.

Góly: J. Koleno a Klein (11 m), resp. Zuzik a Kusý (11 m)

Diviaky: Ursíny - Pádej, Klein, M. Koleno, T. Koleno, J. Koleno, Čupka (A. Hrivnák), Gaurík st., Tkaczyk, Gaurík ml., D. Hrivnák (Š. Kviatkovský)

Priekopa: Poništ - Lukášik, Rovnianek (Holdoš) , Zuzik, Konček, Krištofík, Jančiak (Greguška), Kusý, Ábel, Kľučinec, Moravčík

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 38

9. kolo: 4.10.2009 o 14:30

T. Teplice B – Diviaky 2:3 (2:1)

V susedskom derby sa už v 7. min Tepličania ujali vedenia, po Šolcovom rohu sa zblízka presadil Hús. Dynamo odpovedalo v 24. min, spoza šestnástky presne namieril Turčány. Aqua sa v prvom dejstve presadila ešte raz, Endresl bombou pod brvno vrátil mužstvu vedenie.

V druhom polčase sa karta obrátila. Hostia prevzali iniciatívu, ovládli stred poľa a zásluhou dvoch gólov D. Hrivnáka z brejkových situácií otočili zápas.

Góly: Hús a Endresl, resp. D. Hrivnák 2 a Turčány

T. Teplice B: Miazdra - Saniga, Ďanovský, Kružlic, Svitek, Endresl, Šperla, Hús (Greschner), Biščák, Šolc, Očkaj (Stuchlý)

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, Klein, M. Koleno, T. Koleno, Illo, Tkaczyk, Gaurík st. (Harasník), Turčány, Šefraník (Ursíny), D. Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 39

10. kolo: 11.10.2009 o 14:30

Diviaky – Žabokreky 1:1 (0:0)

V prvom polčase sa toho veľa neudialo, hra sa zväčša odohrávala medzi šestnástkami. Za zmienku stojí len šanca hostí zo 14. min, ktorí ani na dvakrát nedokázali zblízka usmerniť loptu do siete.

V druhom polčase prišli domáci o vylúčeného Gauríka ml., no napriek tomu sa v 62. min ujali vedenia. Po faule na D. Hrivnáka odpískal rozhodca jedenástku, ktorú premenil Turčány. Slovan zachraňoval bod v hodine dvanástej, v 90. min po centri z pravej strany sa z piatich metrov hlavičkou presadil striedajúci Fodrek.

Góly: Turčány (11 m), resp. Fodrek

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej (Šefraník), Klein, M. Koleno, T. Koleno, Tkaczyk (Harasník), Čupka, Illo, Turčány, Gaurík ml., D. Hrivnák (Š. Kviatkovský)

Žabokreky: Segeč - Majerčík, Wänke, P. Kalnický, Horník, Štefánik, Buch (Štefanides), Kmeť (Fodrek), Smiček, S. Kalnický, M. Kalnický

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 40

11. kolo: 18.10.2009 o 14:00

Blatnica – Diviaky 1:1 (0:0)

Na dobrom teréne sa hral slušný a vyrovnaný zápas, v ktorom mali domáci v niektorých fázach o niečo viac z hry ako hostia. V prvom polčase ostali šance na oboch stranách nepremenené a góly začali padať až v záverečnej štvrťhodine, keď najskôr Kempný prevzal loptu na stredovej čiare a po individuálnom prieniku poslal domácich do vedenia. V 89. min Dynamo vyrovnalo, po trestnom kope presne hlavou namieril Turčány.

Góly: Kempný, resp. Turčány

Blatnica: Fontány - Tomiš, Popluhár, Škuta, Baranček, Kozák, Hideg, Šimonides, Blaho, Kempný, Kalnický

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, T. Koleno, M. Koleno, Klein, Šefraník, Čupka (Harasník), Illo, Turčány, Tkaczyk (J. Koleno), D. Hrivnák (Š. Kviatkovský)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 41

12. kolo: 25.10.2009 o 14:00

Dubové – Diviaky 1:0 (1:0)

Derby prinieslo obojstranne útočný futbal. Domáci v úvode spálili tri čišté šance, v koncovke zaváhali Jelenčík, Bulík a Plica. V 15. min však verešovci zahrávali priamy kop a Musil z 20 metrov ideálne popri múre zatočil loptu.

Druhý polčas boli aktívnejší hostia, ale svoju prevahu nezužitkovali. Čistú šancu si nevypracovali a so strelami z väčších vzdialeností si brankár domácich poradil.

Gól: Musil

Dubové: P. Lettrich - Kamien, Hrivnák, Dírer, L. Lettrich, Musil, Datko, Jelenčík (Kuka), Bulík (Daubner), Plica (Virtel), Vereš

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, Illo, M. Koleno, Klein, Šefraník, Turčány, T. Koleno, Tkaczyk (J. Koleno), Harasník (Čupka), D. Hrivnák (Gaurík ml.)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 42

13. kolo: 31.10.2009 o 13:30

Diviaky – Valča 7:1 (4:0)

Domáci boli počas celého zápasu jednoznačne lepším tímom a od začiatku diktovali tempo hry. O úvodný gól stretnutia sa postaral v 19. min T. Koleno, ktorý zužitkoval kvalitný center od spoluhráča. Keď M. Koleno strelou z 30 metrov zvyšoval v poslednej minúte prvého polčasu na 4:0, bolo prakticky rozhodnuté.

Hostia vyslali prvú strelu na súperovu bránu až päť minút po zmene strán. O ich čestný úspech sa postaral Červeň, ktorý znižoval v 58. min na 4:1. Potom sa do streleckej listiny dokázali zapísať už len hráči Diviak. Do konca stretnutia sa to ešte dvakrát podarilo Turčánymu a raz bol úspešný A. Hrivnák.

Góly: Turčány 2, T. Koleno, Harasník, M. Koleno, D. Hrivnák, A. Hrivnák, resp. Červeň

Diviaky: Ursíny - Harasník (Š. Kviatkovský), Klein, M. Koleno, T. Koleno (Ján Koleno), Jar. Koleno, Čupka, Illo, Tkaczyk, A. Hrivnák, D. Hrivnák

Valča: Romančík (Noga) - Štancel (Valko), Škoda, Misár, Cíger, Rusnák, Tomčány, Mucha, Červeň, Jesenský, B. Noga

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 43

Jarná časť

14. kolo: 28.3.2010 o 15:00

Diviaky – Krpeľany 1:1 (1:1)

V neštastnom zápase pre domácich sa hostia dostali pred domáceho brankára len raz a dokonale to využili. V 10. min potiahol akciu Badáň, presne prihral do šestnástky Brveníkovi, ktorý nezaváhal a poslal hostí do vedenia. Domáci zvýšili svoju aktivitu a jej výsledkom bol vyrovnávajúci gól Š. Kviatkovského po prihrávke Gauríka ml..

V druhom polčase domáci tlačili hostí, vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, avšak Kráľ v bránke hostí všetky ich pokusy zneškodnil.

Góly: Š. Kviatkovský resp. Brveník

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, Š. Kviatkovský, M. Koleno, T. Koleno, Jar. Koleno, Čupka, Gaurík st. (Kubatka), Turčány (M. Kviatkovský), Gaurík ml., D. Hrivnák

Krpeľany: Kráľ - Hajas, Volna, Vaňko, J. Vojt, Brveník, M. Vojt (Šeregeli - Mačto), Jančo (Sajdák), Badáň, Bella, Siva

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 12

15. kolo: 4.4.2010 o 15:30

Košťany – Diviaky 1:2 (0:1) odchod o 14:15

Prvú polhodinu sa hra zväčsa odvíjala v strede poľa. Potom však v 31. min z hranice šestnástky vystrelil T. Koleno a jeho strela, ktorú nešťastne tečoval domáci obranca, skončila v ľavom hornom rohu Krkošovej brány. Domáci po góle pridali na aktivite, ktorú vystupňovali v druhom polčase. Odmenení boli v 61. min, keď po faule na prenikajúceho Rohoňa premenil jedenástku Hanuliak. Už o dve minúty však Dynamo strhlo víťazstvo na svoju stranu, z rýchleho protiútoku sa presne trafil P. Šefraník.

Góly: Hanuliak (11 m) resp. T. Koleno a P. Šefraník

Košťany: Mich. Krkoša - Mil. Krkoša, Wehle (Bujna - Kačica), Rohoň, Golský, Kovalčík, Zigo, Déry (Kotlár), Martinček, Hanuliak, Rusnák

Diviaky: Ursíny - Pádej, Š. Kviatkovský, Kubatka, T. Koleno, Jar. Koleno, Čupka (M. Šefraník), M. Kviatkovský, Turčány (P. Šefraník), Gaurík ml. (Tkaczyk), D. Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 13

16. kolo: 11.4.2010 o 15:30

Diviaky – Malý Čepčín 1:1 (1:0)

V úvode domáci spálili dve šance, no pri tretej už zahrmelo, keď sa v 17. min presadil Čupka. V 23. min divákov zaujala aj strela Jar. Kolena z priameho kopu, po ktorej sa vlnila bočná sieť hosťujúcej brány. Potom Dynamo nepochopiteľne poľavilo a k slovu sa dostali aj zverenci trénera Koleníka. V prvom polčase si Diviaky udržali čisté konto len vďaka brankárovi A. Hrivnákovi, ktorý zneškodnil viacero príležitostí nováčika.

V druhom polčase hostia pokračovali v útočnej hre, pričom ich nezastavilo ani vylúčenie Kašubu v 71. min. Zaslúženého gólu sa dočkali v 78. min z kopačky Chovanca, ktorému presne prihrával Hromada. Hostia mohli zápas aj vyhrať, no ďalšie šance už nepremenili.

Góly: Čupka resp. Chovanec

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, Š. Kviatkovský, Kubatka, T. Koleno, Jar. Koleno, Čupka (P. Šefraník), Gaurík ml. (Tkaczyk), D. Hrivnák

Malý Čepčín: Píš - Olbert (Svitáč), J. Šmatlák, M. Šmatlák (Čano), Kašuba, Liner (Schérer), Koleno, Boďa, Hromada, Chovanec

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 14

17. kolo: 18.4.2010 o 16:00

Dražkovce – Diviaky 3:0 (0:0)

V prvom polčase to bol len futbalový odvar. Domáci sa síce snažili, ale dlho si nevedeli poradiť s prehustenou obranou hostí. Upokojiť ich mohol v 20. min Rapan, pokutový kop však nepremenil.

V druhom dejstve favorit evidentne pridal a zatlačil Dynamo do defenzívy. Bielikovci využili hneď prvý rohový kop a Kutman otvoril skóre. Domáci po góle ešte viac ožili a dvomi presnými zásahmi Rapana z 55. min a 70. min definitívne zlomili odpor svojho súpera.

Góly: Rapan 2 a Kutman

Dražkovce: Marčičiak - Čiliak, Murček, Hornák, Štefanides (Blahušiak), Egrecký, Kutman, Pleško, Kališ (Huagard), Rapan, Fekete

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej (Klein), M. Koleno, Kubatka, T. Koleno, Jar. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Tkaczyk (M. Šefraník), Gaurík ml., D. Hrivnák (P. Šefraník)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 15

18. kolo: 25.4.2010 o 16:00

Diviaky – Bystrička 1:3 (1:2)

Dynamo začalo nádejne a už v 2. min Gaurík ml. zužitkoval prihrávku T. Kolena. Do šatní však nakoniec spokojnejší odchádzali hostia, ktorí dvoma gólmi Blažeka z 22. a 44. min otočili výsledok.

V druhom polčase domáce Dynamo pokračovalo v nepresvedčivých jarných výkonoch, za čo ich tretím gólom potrestal v 70. min Sirek.

Góly: Gaurík ml. resp. Blažek 2 a Sirek

Diviaky: Ursíny - M. Koleno, Klein, Kubatka, T. Koleno, Jar. Koleno, Čupka, Š. Kviatkovský, Tkaczyk (Vladár), Gaurík ml. (D. Hrivnák), P. Šefraník (M. Kviatkovský)

Bystrička: Cupan - M. Štefánek st., Bielik, M. Štefánek ml., Blažek, Masár (Žiačik), Človiečik, Baláž, Kovanič, Marko (Sirek), Vinček

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 16

19. kolo: 2.5.2010 o 16:30

Sklabiňa – Diviaky 2:3 (1:2)

Domáci začali útočne a už v 5. min sa mohli ujať vedenia, no Lörinc trafil len brankára. V 18. min sa Sklabinčania zabudli vpredu a Vladár potrestal ich zaváhanie. Dynamo sa ale z vedenia dlho netešilo, v 22. min Lörinc mieril presne. V 39. min hostia išli opäť do vedenia, keď po faule v šestnástke premenil pokutový kop T. Koleno.

V druhom polčase favorit pokračoval v nátlakovej hre, no prekonať dobre organizovanú obranu Dynama sa mu dlho nedarilo. Až v 82. min po ruke hosťujúceho obrancu z pokutového kopu vyrovnal Vácha. Posledné slovo ale patrilo zverencom trénera Jelluša, trojbodový zisk Dynamu v závere zabezpečil M. Šefraník.

Góly: Lörinc a Vácha (11 m) resp. Vladár, T. Koleno (11 m) a M. Šefraník

Sklabiňa: Jadroň - J. Blizniak, Ľ. Blizniak, Báthory, Bambušek, Lörinc (N. Truchlík), M. Truchlík, Úradníček (Horňák), Fučela, Vácha, Polonec (Žilák)

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, Klein, P. Šefraník, T. Koleno, Jar. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Š. Kviatkovský (Gaurík ml.), D. Hrivnák (Tkaczyk), Vladár (M. Šefraník)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 17

20. kolo: 9.5.2010 o 16:30

Diviaky – Podhradie 5:0 (1:0)

Domáci rozhodli o svojom jasnom víťazstve až po zlepšenom výkone v druhom polčase. Dynamo však začalo dobre a T. Koleno v 17. min poslal svoj tím do vedenia. To však bolo zo strany obidvoch mužstiev všetko.

Ďalší gól domácich padol až po hodine hry, keď sa strelou spoza šestnástky blysol Jar. Koleno. O sedem minút sa konečne na jar presadil aj D. Hrivnák, ktorý zvyšoval už na 3:0. V závere favorit ešte stihol prikrášliť výsledok. V 87. min dotlačil loptu do siete M. Šefraník a v 90. min uzavrel gólový účet Klein, ktorý premenil pokutový kop.

Góly: T. Koleno, Jar. Koleno, D. Hrivnák, M. Šefraník, Klein (11 m)

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, P. Šefraník (Tkaczyk), T. Koleno, Jar. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Harasník (M. Šefraník), Gaurík ml. (Kubatka), D. Hrivnák

Podhradie: Kalanka - Bárdy, Tomka, D. Koťka, Chmúrny, J. Koťka, Húšťa, Burda, Hradil, Hudec, Kubačka (Cupan)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 18

21. kolo: 16.5.2010 o 17:00

Priekopa – Diviaky 1:4 (1:1)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Šancu na otvorenie skóre mali domáci v 44. min, no pokutový kop nepremenili.

Po zmene strán už hostia dominovali a svoju prevahu vyjadrili aj gólovo, keď v 50. min pokutový kop premenil Klein. Ďalšie ich presné zásahy pridali Tkaczyk, opäť Klein a skóre stretnutia uzavrel T. Koleno.

Góly: Moravčík resp. Klein 2 (1 z 11 m), Tkaczyk a T. Koleno

Priekopa: Poništ - Machovič, Rovnianek, Konček, Jančák (Greguška), Kusý, Kučera, Végh, Kľučinec, Lukačik

Diviaky: Ursíny - Pádej (T. Koleno), Klein, M. Koleno, P. Šefraník (M. Šefraník), M. Kviatkovský, Š. Kviatkovský, Gaurík ml., D. Hrivnák (Harasník), Tkaczyk

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 19

22. kolo: 23.5.2010 o 17:00

Diviaky – Turčianske Teplice B 2:1 (0:0)

V susedskom derby mal prvú väčšiu šancu v zápase v 7. min Schmidt, no jeho strelu zastavila tyč. Potom sa predviedli aj domáci, ale Š. Kviatkovský s Gauríkom ml. sa v koncovke nepresadili.

Góly tak padali až po prestávke. V 63. min sa parádnou individuálnou akciou blysol Gaurík ml. a bolo 1:0. Už o dve minúty D. Hrivnák poisťoval náskok domácich, keď zužitkoval Gauríkovu ml. nezištnú prihrávku. Hostia sa strelecky presadili až v samom závere, v 87. min z priameho kopu znižoval Karas.

Góly: Gaurík ml. a D. Hrivnák resp. Karas

Diviaky: A. Hrivnák - Pádej, Klein, M. Koleno (P. Šefraník), Tkaczyk (M. Šefraník), J. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Š. Kviatkovský, Gaurík ml., D. Hrivnák (Harasník)

Turčianske Teplice B: Topor - Harkabus (Svitek), Ďanovský, Ursíny, Karas, Endresl, Schmidt, Kubík, Biščák (Balačin), Šolc, Kružlic (Nemec)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 20

23. kolo: 30.5.2010 o 17:00

Žabokreky – Diviaky 0:1 (0:0)

V zápase mužstiev z hornej polovice tabuľky dominovala defenzíva. Prvú šancu mali domáci v 25. min, keď po kolmej prihrávke za obranu sa k lopte dostal Buch, ale sám pred brankárom Ursínym neuspel.

Po zmene strán sa obidve mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Slovan mal síce viac z hry, no v 72. min jeho hráčom unikol D. Hrivnák, ktorý úspešne zakončil svoj samostatný nájazd. Po góle domáci ešte vystupňovali úsilie, ale vyrovnať sa im už nepodarilo

Góly: D. Hrivnák

Žabokreky: I. Štefanides - Gállik, P. Štefanides (Bednář), P. Kalnický, Venke, Hulej (Jesenský), Buch, Kmeť (J. Šmiček), D. Kalnický, P. Šmiček, M. Kalnický

Diviaky: Ursíny - Pádej, Klein, M. Koleno, T. Koleno (P. Šefraník), J. Koleno (Vladár), Čupka, M. Kviatkovský, Tkaczyk, Gaurík ml., D. Hrivnák (Harasník)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 21

24. kolo: 6.6.2010 o 17:00

Diviaky – Blatnica 3:1 (2:1)

Góly: Tkaczyk, Gaurík ml. a Klein (11 m) resp. Kalnický (11 m)

Diviaky: Ursíny - Pádej (Vladár), Klein, M. Koleno, P. Šefraník (Š. Kviatkovský), J. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Tkaczyk, Gaurík ml., D. Hrivnák (A. Hrivnák)

Blatnica: Fontány - Tomiš, Popluhár, L. Hydek, Baranček, Sekerka, Privitzer, M. Hydek, Baka, Kalnický, Uhliarik (Simonides)

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 22

25. kolo: 13.6.2010 o 17:00

Diviaky – Dubové 4:0 (3:0)

Dynamo pokračovalo vo víťaznom ťažení a hravo si poradilo so susedom z Dubového. Ako prví však mohli v 6. min skórovať hostia, no Kijonka netrafil bránu. Už o minútu sa domáci ujali vedenia gólom Š. Kviatkovského. V 31. min zvyšoval ich náskok D. Hrivnák a tretí úder uštedril súperovi tesne pred prestávkou Čupka.

V druhom polčase sa z viacerých šancí Dynama ujala už len jedna. V 68. min spečatil ich vysoké víťazstvo M. Šefraník.

Góly: Š. Kviatkovský, D. Hrivnák, Čupka a M. Šefraník

Diviaky: A. Hrivnák - P. Šefraník (Harasník), Klein, M. Koleno, Š. Kviatkovský, J. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Tkaczyk (Vladár), Gaurík ml. (M. Šefraník), D. Hrivnák

Dubové: Lettrich - Bulík (Dírer), M. Vereš, Kijonka, Hrivnák, Mikula, A. Daubner, Virteľ (Jelenčík), Datko, Paľovčík, P. Vereš

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 23

26. kolo: 20.6.2010 o 17:00

Valča – Diviaky 3:3 (3:2)

V zápase samých zvratov sa hral útočný futbal. Lepšie začali domáci, ktorí sa ujali vedenia gólom Katriča. Hostia sa rýchlo otriasli a dvomi presnými zásahmi Gauríka ml. otočili skóre. Valčania nezložili zbrane a ešte do polčasu najprv vyrovnal Gomola, pričom o chvíľu strhol vedenie na ich stranu Vídenský.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Naďalej sa hralo ofenzívne, avšak hráči už v koncovke neboli takí efektívni ako v prvom polčase. Výnimkou bola strela D. Hrivnáka, ktorý zabezpečil svojmu mužstvu bod.

Góly: Katrič, Gomola a Vídenský, resp. Gaurík ml. 2 a D. Hrivnák

Valča: J. Noga - Stráňay, Škoda (Romančík), Katrič, P. Cíger, Gomola, Červeň (M. Cíger), Mucha, Rusnák, Vídenský (Gloss), B. Noga

Diviaky: Ursíny - P. Šefraník, Harasník (A. Hrivnák), M. Koleno, Vladár (M. Šefraník), J. Koleno, Čupka, M. Kviatkovský, Tkaczyk, Gaurík ml., D. Hrivnák

Zdroj: MY TURČIANSKE NOVINY / ČÍSLO 24